Formuła 1 to niezwykle popularny sport na całym świecie. W Polsce w bieżącym sezonie może również być o tych rozgrywkach bardzo głośno. Wszystko ze względu na powrót na bolid naszego rodaka, Roberta Kubicy. Rozgrywki tego typu zaliczane ą przez ekspertów do takich, na które wydaje się ogromne ilości pieniędzy. W Formule 1 liczą się pieniądze, najnowocześniejsze technologie oraz kierowcy o nadludzkich umiejętnościach. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego fascynującego sportu oraz opisujemy, kto ma największe szanse na wygraną w obecnym sezonie według bukmacherów.

formula 1 bukmacherzy
Oferta zakładów na Formułę 1 u Polskich bukmacherów online

Formuła 1 – najważniejsze informacje na temat królowej dyscyplin motoryzacyjnych 

Jak wskazuje klasyfikacja międzynarodowej federacji sportów (FIA), Formuła 1 posiada najwyższą klasę wyścigów samochodowych. Jednocześnie jest to sport wyścigowy o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Rozgrywane zawody wiele osób określa jako swego rodzaju poligon doświadczalny dla nowo utworzonych technologii, które później mają być używane w samochodach produkowanych na szeroką skalę. Historia tej dyscypliny swój początek ma w europejskim cyklu Grand Prix. Oficjalnie Formułą 1 zaczęła działać w 1950 roku. Jej nazwa wzięła się z zapisu zasad, których powinni przestrzegać wszyscy zawodnicy F1. Wszystkie sezony Formuły 1 składają się z Grand Prix. Grand Prix to wyścig o wielką nagrodę miejsca, w którym odbywają się dane zawody. 

Formuła 1 to niezwykle kosztowna dyscyplina sportu. Koszt produkcji jednego bolidu wynosi przeciętnie około 7 milionów dolarów (!) – mowa tutaj wyłącznie o kosztach składających się na części maszyny. Oprócz tego dochodzą jeszcze koszty badań oraz rozwoju tych maszyn – ich ilość liczy się nawet w setkach milionów dolarów. Na każdy bolid składa się również około 80 tysięcy mniejszych lub większych części. Każda z nich musi być zamontowana w sposób niezwykle dokładny, aby zapewniać bezpieczeństwo zawodnikom Formuły 1.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Formuła 1 to dyscyplina sportu, która wiąże się również z wyjątkowo dużym obciążeniem dla organizmu zawodników. Zawodnicy, którzy ścigają się w tych zawodach, w trakcie jednego wyścigu mogą stracić nawet 4 kilogramy masy. Wynika to przede wszystkim z odwodnienia ich organizmów. Takie straty mogą spowodować, że zmniejszą się możliwości reakcji u przeciętnego człowieka. Warto wiedzieć, że kierowcy Formuły 1 są w odpowiedni sposób przygotowywani na okoliczności tego typu. W trakcie przygotowań do sezonu starają się również stracić jak najwięcej kilogramów. Bolid waży około 702 kilogramy, zatem każdy dodatkowy kilogram zawodnika w sposób znaczący wpływa na wydajność takiej maszyny.

Kursy bukmacherów na Formułę 1

Pierwsze wyścigi w sezonie miały miejsce 17 marca 2019 roku. Kto zatem według buków odniesie sukces w tegorocznych rozgrywkach (klasyfikacja końcowa)? Bardzo wielu bukmacherów zdecydowało się wystawić naprawdę interesujące i bardzo atrakcyjne kursy. Dla przykładu: na Maxa Verstappena bukmacher STS wystawił kurs w wysokości 6,0 – jest to całkiem przyzwoity wynik, dlatego też wszyscy fani Formuły 1 powinni zainteresować się szczegółami oferty tego bukmachera na tegoroczne rozgrywki. 

Według bukmacherów największe szanse na uzyskanie tytułu mistrza ma, podobnie jak rok temu, Lewis Hamilton, który pochodzi ze stajni marki Mercedes. Duże szanse na sukces bukmacherzy dają także Sebastianowi Vettelowi. Jest to czterokrotny zdobywca tytułu mistrza świata, który w trakcie ubiegłorocznego sezonu był blisko podium w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułBonusy bukmacherskie. Jak wyciągnąć z nich maksimum?
Następny artykułRodzaje zakładów bukmacherskich w Polsce
Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo chętnie oferują graczom rozmaite promocje i bonusy bukmacherskie. Najczęściej są to darmowe zakłady, freebety czy też bonusy bez depozytów. Najlepsi bukmacherzy w Polsce to STS, Betclic i Fortuna.