Żużel jest bardzo popularną dyscypliną sportową w Polsce. Wiele miast posiada własne drużyny, czy też nawet szkółki żużlowej. Co jest tak ciekawego w robieniu kilku kółek wokół areny na motocyklach bez hamulców?

Obstawanie zawodów żużlowych w zakładach bukmacherskich

Po pierwsze, rozpoznanie!

Żużel nie jest zwyczajnym sportem, kto był kiedykolwiek chociaż raz na zawodach żużlowych o tym wie, że tutaj wszystko może się wydarzyć w przeciągu chwili. Obstawianie żużlu u bukmachera nie jest proste, z racji tego że często można się przeliczyć, co do danego zawodnika bądź wyniku.

Na czym polega żużel?

To dość zabawne że akurat tak się ,,utarło” że ta dyscyplina sportowa potocznie zwie się ,,żużlem”. Ponieważ tak naprawdę są to wyścigi motocyklów bez hamulców po żużlu. W latach 90 sporo domostw wiejskich, po spaleniu węgla w piecach, odpad wyrzucało na drogę, aby je utwardzić. Oczywiście tylko tu spekulujemy, ale wydaje nam się, że to miało jakiś wpływ na to, jak ta dyscyplina jest prowadzona. No ale wróćmy do tematu.

Co do samych motocykli, to są one stworzone tak, że nie posiadają żadnych hamulców (niektórzy śmieją się, że po to, aby zawodnik nie stchórzył) oraz aby osiągały najlepszą przyczepność na żużlu właśnie. Co ciekawe, tylna opona takowego ,,sportowego” motocykla, jest o wiele grubsza od przedniej. Dodatkową ciekawostką jest to, że każdy kto choć raz oglądał zawody żużlowe, widział że przez większość czasu, zawodnicy dosłownie ,,latają bokiem”, ponieważ arena na której się ścigają, ma kształt nieco spłaszczonego koła, przez co aby osiągnąć sporą prędkość i być najszybszym muszą wykonywać ten manewr.

Wypadki w żużlu

Ten rodzaj sportu ma również to do siebie, że jest dość niebezpieczny. No niestety, w każdym sporcie, w którym rozpędzamy się do dużych prędkości, mogą zdarzyć się wypadki. A jeśli chodzi właśnie o żużel, mogą być to nawet takie, gdzie nieszczęśliwi zawodnicy przypłacają taki wypadek życiem. Wtedy najczęściej zawody muszą zostać opóźnione, lub nawet odwołane, przez co gracze bukmacherscy mają spory problem, ponieważ wynik meczu nie może zostać rozstrzygnięty, i ich wygrana ,,bądź przegrana” (a nawet i bukmacherski freebet, jeśli ktoś jest nowym graczem) zostaje zamrożona.

Na co zwracać uwagę przy obstawianiu żużlu?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na pogodę. Nawet najlepszy zawodnik który powinien swojego przeciwnika ,,objechać dookoła ze dwa razy”, może mieć duże problemy, jeśli pogoda będzie nieodpowiednia. Oczywiście, kiedy nad torem przechodzi burza, zawody są odwoływane, ale mżawka jest już słabym powodem na to, aby przenieść rywalizację na inny termin. A nawet niewielki deszcz jest w stanie pokrzyżować plany żużlowcom. Na szczęście ten aspekt żużlowego ryzyka akurat dość łatwo przewidzieć.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCiekawe rodzaje zakładów bukmacherskich
Następny artykułCzy zarobienie swojego pierwszego miliona jest możliwe na zakładach bukmacherskich?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.