Poker to ekscytująca gra, w której nie brakuje okazji do wygrania pieniędzy. W dzisiejszym poradniku zaprezentujemy wam podstawowe zasady, których powinien każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z grą w pokera w polsce.

O czym powinniśmy wiedzieć, zaczynając grę w pokera?

Podstawy

Na sam początek trzeba poznać absolutne podstawy, bez których nie można zacząć gry, a więc zasady gry, ranking rąk i system obstawiania. Dziś przedstawimy wam również poradnik, w którym poznacie wszystkie słowa typowe dla pokerowego żargonu. Gdy już zrozumiecie jak działa gra w pokera, możecie usiąść do stołu i grać. Trzeba jednak pamiętać, że znajomość zasad a doświadczenie w grze to dwie zupełnie różne rzeczy. Oto kilka elementów, które musicie poznać na samym początku, żeby skutecznie grać w pokera.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Startowa ręka

Zrozumienie, które ręce startowe zasługują na waszą uwagę, a których nie należy rozgrywać to jedna z reguł, których każdy początkujący powinien się trzymać. Zdobywając wiedzę i doświadczenie poznacie różne wyjątki od tej reguły, ale na początek powinniście trzymać się ogólnych wskazówek w tej materii. Właściwa ich selekcja pomoże wam trzymać się z dala od kłopotliwych rozdań, których wam na początku nie potrzeba. Dlatego też, poznaj, które ręce startowe pomogą ci osiągać lepsze wyniki.

Nasza pozycja

Złota zasada mówi, że zawsze lepiej jest podejmować decyzję po innych graczach, ponieważ ma się wtedy więcej informacji temat gry. Pozycja wpływa na wiele czynników, w tym ręce startowe, ale na początku musisz wiedzieć, że im później podejmujesz decyzję, tym lepszą szansę na zwycięstwo masz.

Szansa na wygraną

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi matematyki w pokerze, ale nie jest ona tak straszna, jak mogłoby się wydawać. Zrozumienie i umiejętność obliczania szansy na zwycięstwo jest niezbędne dla rozwoju swojej gry. Na szczęście matematyka stojąca za obliczaniem szans jest dość prosta.

Błędy które mogą ci się przydarzyć

Każdy początkujący pokerzysta powinien pamiętać, że poker to gra niepełnych informacji, więc błędy mogą się przytrafić każdemu pokerzyście, nawet tym najlepszym. A jako nowy pokerzysta niestety, ale będziesz ich popełniał całą masę. To jednak zupełnie normalne, dlatego nie przejmuj się nimi, ale staraj się wyciągnąć z nich wniosek. Dlatego też ważne jest znalezienie własnej taktyki grania w pokera. W końcu wraz ze zdobywanym doświadczeniem będziesz ich popełniał mniej.

Gra na emocjach

Bez wątpienia podczas gry trafisz na rywali, którzy będą narzekać na twoją grę (gdy ich pokonasz dzięki szczęściu) lub nawet (podczas gry w pokera online) zaatakują cię na czacie za twoje zagrania. Wielu pokerzystów stara się zdobyć kontrolę nad emocjami przeciwnika, co może im dać przewagę przy grze, dlatego też nigdy nie powinieneś dać się zdenerwować ich ,,odzywkami”.

Gdzie można grać w internecie?

Zapewne wielu z was zadaje sobie to pytanie. Na dziś dzień, jedyna opcja na grę z żywymi ludźmi to symulowane gry karciane w betgames sts, które pozwolą nam na obstawianie gry w pokera. Na normalną grę w pokera musimy nieco zaczekać, aż przepisy odnośnie gier karcianych się zmienią.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułKtóra z gier w Betgames STS jest najpopularniejsza?
Następny artykułObstawianie tenisa a kwarantanna
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.