Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nic dziwnego – jest to doskonały sposób na szybkie powiększenie swoich zarobków w łatwy i przyjemny sposób. Należy jednak pamiętać o tym, by przy obstawianiu zakładów bukmacherskich online korzystać wyłącznie z usług legalnych bukmacherów. Przypomnijmy – w 2017 roku miała miejsce nowelizacja ustawy antyhazardowej. Wprowadzone przepisy nakładały na firmy bukmacherskie szereg obowiązków i obostrzeń. Nie wszyscy bukmacherzy chcieli zgodzić się na przestrzeganie tych zapisów. Rozpoczęli oni działalność nielegalną. Odradzamy korzystanie z nielegalnych firm bukmacherskich.

nielegalni bukmacherzy
Nielegalni bukmacherzy online w Polsce

Nielegalni bukmacherzy 2019 – o tym musisz pamiętać! 

Lista nielegalnych bukmacherów została stworzona przez Ministerstwo Finansów i jest ona dostępna dla wszystkich począwszy od 1 kwietnia 2017 roku. W przypadku, gdy chcą Państwo grać w sposób całkowicie legalny, koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Doradzamy, w jaki sposób rozpoznać bukmacherów, którzy działają zgodnie z literą prawa. Ministerstwo Finansów cały czas stara się blokować witryny nielegalnych bukmacherów online, jednak nie zawsze następuje to odpowiednio szybko. Na zablokowanych stronach przez Ministerstwo Finansów pojawiają się komunikaty, w których zawarte są między innymi następujące słowa:

„Strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych” – jeśli zobaczą Państwo komunikat tego typu na stronie bukmachera online, jest to znak, że był to bukmacher działający w sposób nielegalny. 

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherzy bez licencji w Polsce 

Którzy bukmacherzy na chwilę obecną nie posiadają licencji do tego, by prowadzić zakłady wzajemne w naszym kraju? W większości są to marki dobrze znane polskim, doświadczonym graczom. Firmy, które pojawiły się na polskim rynku już po wprowadzeniu ustawy antyhazardowej, cieszą się na tę chwilę o wiele mniejszą popularnością.

W tej chwili ogromne ilości graczy wyszukują w internecie informacji odnośnie bukmacherów takich jak Expekt czy Bet365, ponieważ są ciekawi, czy można już u nich grać. Dla wszystkich fanów tych zagranicznych firm bukmacherskich mamy niestety bardzo złą wiadomość – na ten moment żadna z tych zagranicznych firm nie zdecydowała jeszcze o powrocie na polski rynek zakładów bukmacherskich online.

Bardzo często wiele osób podaje informacje o plotkach, które mówią, że duża część z tych bukmacherów, którzy opuścili polski rynek po wprowadzeniu przepisów ustawy antyhazardowej, stara się powrócić na polski rynek, jednak na razie nie są to wieści potwierdzone w żadnym oficjalnym źródle. Warto pamiętać o tym, że Polacy u tych bukmacherów byli jedną z największych grup graczy. Ci bukmacherzy włączali się również w promowanie polskich dziedzin sportu. Firma bukmacherska Expekt sponsorowała na przykład polską Reprezentację piłki nożnej, a twarzą tego przedsiębiorstwa został prezes PZPN, czyli Zbigniew Boniek.

Marka bukmacherska Betclic zatrudniła u siebie Mateusza Borka, zaś Bet at Home promował skoki narciarskie, a Unibet pierwszą ligę piłkarską. W tej chwili wszystkie wymienione marki są w Polsce nielegalne, zatem korzystanie z ich usług może grozić odpowiedzialnością karną. W tej chwili stanowczo odradzamy korzystanie z ich usług! 

Czy granie u nielegalnych bukmacherów jest dozwolone? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy granie u wyżej wymienionych firm bukmacherskich jest legalne. Sprawdziliśmy to. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że w tej chwili najbardziej popularnym bukmacherem spośród wyżej opisanych jest Bet365. Gdy wejdziemy na jego główną witrynę internetową, naszym oczom ukazuje się komunikat, że zaprzestał on już świadczyć usługi w Polsce.

Niektóre strony nielegalnych bukmacherów online są jednak dostępne dla wszystkich bez żadnych ograniczeń. Co więcej, są one skierowane do polskich zawodników – strony są prowadzone w języku polskim, a bonusy wypłacane są w złotówkach.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że korzystanie z nielegalnych zakładów bukmacherskich jest niedozwolone i grożą poważne konsekwencje prawne za nieprzestrzeganie prawa hazardowego.

Poprzedni artykułRodzaje zakładów bukmacherskich w Polsce
Następny artykułBonus powitalny w Totolotku dla nowych graczy
Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo chętnie oferują graczom rozmaite promocje i bonusy bukmacherskie. Najczęściej są to darmowe zakłady, freebety czy też bonusy bez depozytów. Najlepsi bukmacherzy w Polsce to STS, Betclic i Fortuna.