Osoby które niedawno zainteresowały się zakładami bukmacherskimi, zapewne zastanawiają się również – jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie. A jak wiadomo, każdy chce zaczynać od najprostszych rzeczy – a nie najtrudniejszych, prawda? Dlatego też, mamy dzisiaj dla was poradnik, jak obstawiać piłkę nożną!

A co jeśli piłka nożna – to nie jest jednak to?

Naturalnie podstawowym kryterium jakim powinniśmy się kierować przy obstawianiu zakładów bukmacherskich to nasze upodobania, które bardzo często wynikają z naszych doświadczeń życiowych (sportowych również). Wybór dyscypliny sportowej do obstawiania, która nie sprawia nam przyjemności, ale w perspektywie czasu daje możliwość dużych zarobków jest błędem. Po pewnym czasie pojawi się zniechęcenie do obstawiania tego sportu w ogóle, które trudno czasami przezwyciężyć.. Wybór obstawiania dyscypliny niszowej – może się okazać dla nas niezłym sposobem na zarobek, z tego powodu, że sam bukmacher zapewne będzie miał mniej doświadczenia w oferowaniu zakładów na ten sport, dlatego też będziemy mieli większe szanse na zwycięstwo, jednakże to też potencjalnie ma swoje minusy, z racji tego mniej bukmacherów będzie wystawiać zakłady akurat na ten sport.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Piłka nożna w bukmacherce – czas wreszcie wam o niej opowiedzieć

To, że piłka nożna jest najpopularniejszą w Polsce dyscypliną sportową jest paradoksem, z racji tego, że nie odnieśliśmy przecież w tej dyscyplinie żadnych sukcesów od lat, a ostatnie medale na ważnych spotkaniach zdobywaliśmy jeszcze w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – czyli PRL. Pomimo tego Polacy uwielbiają oglądać piłkę nożną, oraz typować zakłady bukmacherskie na spotkania obracające się wokół naszej kadry narodowej. Kibice, którzy śledzą ligi zagraniczne chętnie wykupują pakiety telewizyjne, dzięki którym mają dostęp do takich lig jak angielska, włoska czy też niemiecka. W tych dwóch ostatnich mamy przecież wielu swoich reprezentantów. Sukcesy naszych piłkarzy nie przekładają się póki co na formę reprezentacji, lecz mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Typy zakładów, które powinniśmy znać przed rozpoczęciem obstawiania zakładów na piłkę nożną

Jeśli chodzi o popularność rodzajów zakładów na piłkę nożną, to właśnie zakład 1×2 – jest tutaj najpopularniejszy. Polega on mniej więcej na tym, że jeśli obstawimy (1) – to przewidujemy zwycięstwo gospodarzy, (X) – wydaje nam się, że będzie remis, a jeśli obstawimy (2) – to prawdopodobnie wygrają goście. Kolejnym typem zakładów jest zakład Over/Under, który polega na tym że typujemy czy w meczu uda się zdobyć określoną granicę ilości punktów, czyli czy będzie tych punktów więcej czy mniej.

Co powinniśmy ,,robić” – podczas typowania?

Przede wszystkim – zachować spokój. Kiedy jesteśmy spokojni, lepiej wtedy jesteśmy w stanie przeanalizować daną sytuację w której jesteśmy, przez co nasz typ będzie po prostu lepszy, niż kiedy obstawialibyśmy na przysłowiowe ,,hop-siup” (na co z resztą bukmacherzy liczą – przecież im bardziej zdenerwowani jesteśmy – tym mniejszą szansę mamy na prawidłowe obstawienie wyniku).


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPoradnik dla początkujących typerów
Następny artykułSTS – czy jest to najlepszy bukmacher na rynku?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.