Bakarat jest rozgrywką, która w naszym kraju jest dość mało znana. Reguły gry są niezwykle proste, dzięki czemu, bardzo szybko można rozpocząć grę w bakarata. Ale jak się w to gra? Tego dowiecie się już za chwilę!

Jak grać w bakarat? Poradnik dla nowych graczy
Jak grać w bakarat? Poradnik dla nowych graczy

Reguły gry – bakarat

Reguły tej gry są całkiem proste, niektórzy nawet porównują rozgrywkę, do tego jak wygląda gra w makao – ale my nie jesteśmy tacy pewni co do tego. Wróćmy jednak do tematu – na początku zawodnicy otrzymują po dwie karty. Celem jest uzyskanie sumy punktów równej 9 lub jak najbliżej tej liczby, dlatego też powinniśmy znać sposób obliczania wartości układu, które podamy wam za moment.

Układy kart w bakaracie

Karty w bakaracie, od dwójki do dziewiątki są liczone zgodnie z wartością liczbową. Karty powyżej dziewiątki są liczone jako zero a As to jeden punkt. Jako ciekawostka możemy wam zdradzić, iż grając w bakarat przez internet (na przykład przez Betgames STS) mamy także możliwość obstawienia wygranej krupiera, ale naturalnie to stanie się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chcemy grać w tą grę na pieniądze, chociaż sama w sobie, bez wnoszenia zakładów jest przyjemna. 

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Bakarat online

Niestety, ale jeśli chcemy pograć w bakarata online, to z powodu nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku mamy dość ograniczone sposoby na grę, jednakże opcję gry w bakarata swoim graczom dają Total Casino bądź STS. Grając w ten sposób, jest dla nas dostępna u STS Wojna, a do tego poker i bakarat online! Wracając jednak do tematu – powinniśmy zadbać o to, aby nasza rozgrywka była w pełni legalna, z racji powodu podanego powyżej, tylko spółka Totalizatora Sportowego jest w stanie oferować legalne karcianki online, a w innym wypadku możemy zwrócić się do STS, jednakże rozgrywka będzie w nieco innej formie, aniżeli większości z was by się wydawało, dlatego też wybór jak to rozegracie należy wyłącznie do Was.

Bonus od firmy STS: Ten bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe usługi tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszemy kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania nowego konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Jak wygląda rozgrywka w bakaracie?

Rozgrywka rozpoczyna się od wybranego gracza (rozdającego) i jest kontynuowana w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Pozostali gracze nie mają innych funkcji. Stanowisko rozdającego jest przekazywane w tym samym kierunku, w którym toczy się obecnie gra. Rozdający obstawia również zakład, a gracze decydują, czy chcą go podbić. Gracz, który wyrówna swój zakład z tym od rozdającego, zostaje ,,ambasadorem” pozostałych obstawiających.

Jeżeli nikt nie wyrówna zakładu krupiera, ambasadorem zostaje gracz z najwyższym zakładem. Następnie krupier rozdaje po dwie karty dla graczy i dla siebie. Krupier i reprezentant obstawiających sprawdzają karty. Jeżeli dowolna ręka ma sumę punktów równą 8 lub 9, ogłaszają to a następnie wszystkie karty są odsłaniane, wygrywa gracz z większą ilością punktów. Jak widzicie jest to dość prosta rozgrywka, z niezbyt skomplikowanymi zasadami.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBetgames u STS – czy jest to legalne?
Następny artykułNowe usługi bukmacherskie od Milenium
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.