Utrzymywanie się z typowania zakładów wydaje się całkiem nierealnie, nieprawdaż? Ale tak naprawdę – każdy, kto ma odpowiednie umiejętności – jest w stanie regularnie wygrywać z firmą bukmacherską na tyle, aby otrzymać stosowne środki do życia. No ale przecież ten krótki wstęp was nie zadowoli, czyż nie?

Czy z obstawiania zakładów sportowych można się utrzymać?
Czy z obstawiania zakładów sportowych można się utrzymać?

Czy z typowania – da się żyć?

Niemal każda osoba, która rozważa rozpoczęcie swojej przygody z obstawianiem zakładów sportowych, zastanawia się, czy da się z tego żyć. Zdania na ten temat są podzielone, ale owszem, jest to możliwe. Nawet w Polsce możemy spotkać się z osobami, które dzięki dobrym typom żyją na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście do czasu (żartujemy!) Skoro już wiadomo, że „można”, warto zadać sobie pytanie „w jaki sposób”?

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Jak zarabiać na bukmacherce?

STOP! Zanim zaczniemy obstawiać, powinniśmy zastanowić się nad wyborem legalnej firmy bukmacherskiej. Następnie, powinniśmy pomyśleć o tym, czy mamy jakieś doświadczenie odnośnie dyscyplin sportowych. Pierwsza zasada bukmacherki mówi, że powinniśmy obstawiać tylko te dyscypliny sportowe, na których się znamy. Typowanie ” na ,,chybił trafił” nie zagwarantuje nam sukcesu. Jeśli będziemy trzymali się tej reguły, z pewnością zarabianie na zakładach sportowych przyjdzie nam dużo łatwiej. Profesjonalni typerzy wybierają sobie jedną lub dwie dyscypliny i obstawiają zakłady tylko w ich obrębie.

Co jest nam potrzebne aby wygrywać na zakładach sportowych?

Do poprawnego typowania zakładów sportowych potrzebujemy czas, cierpliwość i zdobywanego z czasem doświadczenia. Wysokość naszych wygranych zależeć będzie od umiejętnego dobierania spotkań sportowych i wysokości stawek. Im więcej postawimy, tym więcej możemy zyskać (lub też stracić). Warto uświadomić sobie także to, że na początku dużo częściej będziemy przegrywać, niż wygrywać.

oprócz odpowiedniego nastawienia, bardzo ważny najważniejszym jest dobór właściwej strategii gry. Przykład takowej przedstawiamy poniżej!

1. Strategia

Optymalną drogą do regularnego wygrywania jest obstawianie kuponów z jednym, maksymalnie dwoma zdarzeniami (single i duble) najlepiej dwu drogowych, czyli takich, w których nie występuje remis (siatkówka, tenis, liczba goli itp.) Kurs zdarzeń powinien oscylować miedzy 2.0 -2.8. Najlepsi obstawiający, dla kuponów o kursie około 2.0, mają skuteczność w granicach 70- 80 procent. Wynika z tego, że przy zainwestowaniu w dziesięć typów stawki łącznej np. 1000 złotych (100 zł/kupon) zysk netto wynosi 700- 800 złotych.

2. Analiza

Żeby osiągnąć wysoką skuteczność typów, musimy każde zdarzenie, na które chcemy postawić pieniądze dokładnie przeanalizować.

3. Zimna krew

Porażki dotyczą każdego gracza. Nie ma typerów nieomylnych. Najważniejsze jest, aby w razie przegranej bądź nawet serii porażek nie ulegać emocjom i z chłodną głową trzymać się obranej strategii. Chęć natychmiastowego odegrania, bez wcześniejszego przygotowania i analizy najczęściej prowadzi do kolejnej przegranej.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułSTS – czy jest to najlepszy bukmacher na rynku?
Następny artykułNajlepsi bukmacherzy w Polsce
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.