Każdy doświadczony gracz wie, że im więcej wiedzy masz, tym większe są twoje szanse na wygraną u bukmachera. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam, czym są zakłady na handicapy i jak z nich korzystać!

Co warto wiedzieć o zakładach na handicapy?

​Czym są ,,handicapy’’?

W dosłownym tłumaczeniu ,,handicap” oznacza ,,upośledzenie” – ale z racji tego, że języków nie tłumaczymy dosłownie, uznajmy że jego Polskie znaczenie to ,,dawanie forów”. Głównym celem handicapu jest zbilansowanie prawdopodobieństwa wygranej między dwiema drużynami (poprzez na przykład ,,dodanie” już jednego gola od samego początku przez bukmachera), co pokazuje, że gdy szanse na wygraną jednej drużyny są przytłaczająco duże, najlepiej jest obstawiać zakłady na handicapy. Dokładniej – gdy lider tabeli rywalizuje z drużyną, która na papierze nie ma szans na pokonanie takiego zespołu. Zwykle kursy handicapów są wyższe od zwykłych – najwyższa różnica, jaką można znaleźć, jest nawet o 10% wyższa od standardowego kursu dla danego zakładu.

Tak na boku, wiele osób, mimo zrozumienia działania zasady handicapów wciąż nie potrafi dokładnie przekazać jej znaczenia w zaledwie kilku zdaniach. Jednakże wracając do tematu głównego – handicap jest niewątpliwie integralną częścią zakładów sportowych. Wiele możemy na tym zyskać, bo decydując się na dany handicap, podejmujemy co prawda duże ryzyko, ale również możemy sporo na tym zyskać.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Jak obstawiać handicapy?

Tak naprawdę handicapy z technicznego punktu widzenia nie różnią się wiele od normalnych zakładów, dlatego też po zarejestrowaniu się u legalnego bukmachera który oferuje takie zakłady możemy wybrać handicapy na interesującą nas ligę, a następnie obstawiać! (oczywiście wcześniej należy zrobić odpowiednią analizę, oraz wszystkie inne operacje, aby odnieść sukces na swoim zakładzie).

​Typy handicapów

Istnieją dwie główne kategorie zakładów na handicapy, a mianowicie podział na Europejskie i Azjatyckie. Jeśli chodzi o sytuację związaną z handicapem w Europie, to jest to zazwyczaj standard – najpopularniejszy handicap to dodanie jednego punktu słabszej drużynie.

Jeśli chodzi o handicapy azjatyckie, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Format azjatycki eliminuje możliwość remisu. W niektórych przypadkach, jeśli jest remis, część pieniędzy zostanie ci zwrócona. Jeśli jednak dana drużyna w Azji wygra jednym golem, wygramy 50% zakładu. Jest to trochę skomplikowane, więc jest odpowiednie dla graczy, którzy już wiedzą więcej o działaniu azjatyckich handicapów. Warto jednak jak najszybciej zgłębić ten temat, ponieważ wciąż jest on dość niszowy, więc masz większe szanse na wygraną.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

​Gdzie szukać informacji na ten temat?

Oczywiście najlepszym miejscem do znajdowania informacji na temat handicapów są fora. Wielu graczy próbuje samodzielnie analizować tego typu typy, ale ze względu na umiarkowane rozpowszechnienie wiadomości o handicapach poszukiwanie odpowiednich informacji jest zwykle bardzo czasochłonne. Dlatego najlepiej jest skorzystać z renomowanego forum bukmacherskiego, aby znaleźć jak najwięcej informacji na temat zakładów z handicapem.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułAplikacje bukmacherskie – czy warto z nich korzystać?
Następny artykułParę kwestii odnośnie typowania bukmacherskiego
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.