Wiele osób, nawet tylko po części zapoznana z zakładami bukmacherskimi, kojarzy takie typy zakładów jak over/under ,1×2, czy handicap. Nie każdy wie niestety o innych, mniej znanych typach zakładów bukmacherskich, które zamierzamy wam przedstawić w tym artykule.

Kreatywność jest jedynym limitem – zakłady specjalne

Ten typ zakładów bukmacherskich, pozwala nam na niemalże nieograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o zakłady, jedynym limitem jest tu tylko pomysłowość legalnej firmy bukmacherskiej.  Typ tego zakładu polega na obstawieniu dokładnego zdarzenia, lub odpowiedzenie na pytanie tak bądź nie. Jakie są możliwości odpowiedzi na pytania zależy  to też tylko od firmy bukmacherskiej.

Przykład:
– Kto zostanie następnym papieżem?
– Kto strzeli pierwszego gola w półfinałach następnych mistrzostw świata w piłce nożnej?

Objaśnienie :  Jeśli uważamy że następnym papieżem zostanie osoba abc i tak właśnie wytypujemy u naszego bukmachera, to zgarniemy wygraną jeśli ta osoba rzeczywiście zostanie papieżem.

Jeśli chodzi o ilości rodzajów zakładów jest ona teorytycznie bez limitów. Zwłaszcza jeśli mówimy tu właśnie o zakładach specjalnych, jednakże w ofertach legalnych firm bukmacherskich dominujące właśnie te dwa gatunki (pytanie tak/nie, dokładna odpowiedź na pytanie).

Zakłady dwudrogowe – 12

Czasami jest tak, że niektóre dyscypliny sportowe nie mają opcji aby spotkania skończyły się remisem. Należą do nich takie sporty jak : snooker (pochodna bilarda), tenis czy badminton. Mimochodem, pamiętajmy o tym, że istnieje takie coś jak bonusy bukmacherskie. Ale wracamy już do tematu. W takich sytuacjach legalne firmy bukmacherskie oferują swoim typerom zakłady dwudrogowe, tak zwane ,,12”. W tym rodzaju zakładów chodzi mniej więcej o to, że obstawiamy  wygraną drużyny  ,,1” lub zwycięstwo zawodnika ,,2”.

Takie zakłady są o wiele prostsze w obstawianiu, z tego powodu że mamy do wyboru tylko dwie opcje  rodzaj zakładu jest prostszy do obstawiania, co praktycznie oznacza, że nasze szanse na dobre wytypowanie wyniku (porównując do standardowego, trzydrogowego zakładu) są wyższe, ponieważ zamiast szans jeden do trzech, mamy aż 50% na zwycięstwo, czyli statystycznie jeden na dwa typy będą zwycięskie.

Byle do pierwszej połówki, czyli „half time”

Często niedocenianym a jednakże ciekawym rodzajem zakładów u bukmachera jest half time (po angielsku oznacza to połowa czasu). Ten rodzaj zakładu polega na obstawieniu, który zawodnik bądź drużyna będzie prowadziła do końca pierwszej połowy, czyli przerwy (oczywiście, jak w przypadku piłki nożnej musimy doliczyć sobie czas doliczony przez sędziego). W praktyce jest to po prostu przewidywanie wyniku na przód. Niestety ten rodzaj zakładów bukmacherskich jest bardzo daleki do numeru 1 wśród najpopularniejszych zakładów, ale nie przeszkadza to typerom, bo i tak jest to ulubiony rodzaj typów niektórych graczy, którzy na dodatek często z niego korzystają.

 Powód  dla którego często tak jest bardzo prosty, ponieważ w HT można liczyć na znacznie wyższe kursy, w porównaniu do typów na sam zakład do końcowego rezultatu. W końcu tylko 45 minut meczu piłki nożnej (plus czas doliczony przez sędziego), aby udowodnić, że jest się lepszym od drugiej drużyny to nie jest dużo czasu . Istnieją też inne odmiany zakładu HT, mianowicie FT. FT oznacza full time (pełen czas). Jeśli zdecydujecie się na zakład typu FT, to wtedy typujemy pełne 90 minut ( w przypadku piłki nożnej) danego spotkania.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBetclic Polska oferta zakładów bukmacherskich
Następny artykułObstawanie zawodów żużlowych w zakładach bukmacherskich
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.