Bonusy i promocje bukmacherskie mają za zadanie zachęcić gracza do rejestracji i przekonać go do tego, by zostawił na stronie swoje pieniądze. Polscy bukmacherzy po wejściu w życie nowej ustawy hazardowej co raz śmielej i częściej oferują swoim graczom ciekawe, interesujące i co ważne darmowe bonusy bukmacherskie.

bonusy bukmacherskie za darmo
Darmowe promocje i bonusy bukmacherskie w zakładach sportowych

Wyróżnić możemy trzy różne rodzaje bonusów powitalnych. Pierwszym z nich jest tzw. freebet. Można powiedzieć, że jest to zdecydowanie najlepsza forma zachęty dla klienta, gdyż nie musi on wpłacać żadnych pieniędzy, by postawić zakład. W przypadku wygranej zyskuje on kwotę pomniejszoną o wartość freebetu, a w przypadku przegranej nie traci zupełnie nic. Drugim z bonusów jest tzw. zakład bez ryzyka.

Jest to również ciekawa promocja, która wymaga od nas postawienia kuponu i oczekiwania na rezultat. Wygrana trafia do nas w całości, a w przypadku porażki otrzymujemy zwrot postawionej kasy, pomniejszony o wartość podatku od gier. Trzecim bonusem jest podwojenie kwoty pierwszego depozytu. O ile w teorii wydaje się on najlepszy, to w rzeczywistości zaledwie kilka procent graczy jest w stanie spełnić rygorystyczne warunki obrotu, by móc wypłacić otrzymaną kasę.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Plusy i minusy bukmacherskich bonusów

Bonusy bukmacherskie maja zarówno swoje plusy jak i minusy. Należy wziąć pod uwagę to, że bonusy to przede wszystkim reklama i zachęta i bukmacherzy właśnie w taki sposób je traktują. Co prawda to, że otrzymamy dodatkowe 1500 złotych brzmi niesamowicie, ale bądźmy pewni, że bukmacher tanio skóry nie odda i zdobycie takiej kwoty będzie wymagało od nas sporego wysiłku.

Zakładom bukmacherskim zależy głównie na tym, by gracz przegrał wszystkie swoje pieniądze i to zarówno bonus, jak i depozyt. Dlatego też stosowany jest wymagający wymóg wykonania obrotu krotnością wpłaconych pieniędzy. Standardowy bonus od depozytu wynosi 1000 złotych. Musimy go obrócić 3 lub 4 razy, w krótkim okresie czasu. Oznacza to, że na postawienie kuponów na łączną sumę stawek 4 tysiące złotych mamy np. miesiąc na obrót daną kwotą. W przypadku gracz, który dopiero zaczyna wymóg ten jest naprawdę przerażający i zamiast przemyślanych, rozsądnych decyzji, w grę wdziera się chaos i przypadek, a gra staje się walką o przetrwanie.

Każdy typer stosujący bonusy dostaje dodatkowe środki, co oznacza, że ciężej jest mu przegrać wszystko. Ma też teoretycznie większe szanse na wygranie pieniędzy. Niestety, nie zmienia to faktu, że wymóg wyrobienia obrotu potrafi wykończyć każdą kwotę w rękach początkującego gracza. 

Jak w pełni wykorzystać bukmacherski bonus od depozytu?

Istnieje sposób na to, by wykorzystać środki z bonusu tak, by wyjść z nimi na plus. Nie jest to jednak do końca zgodne z regulaminami i istnieje szansa, że bukmacher, który wyłapie takie rozwiązanie, zablokuje nam konto. Wystarczy jednak stwarzać pozory normalnej gry i wszystko będzie w porządku.

Potrzebujemy dwóch kont, po jednym u różnych bukmacherów. Na obu w nich wpłacamy takie same pieniądze. Dobrze by też było, gdyby warunki promocji w obu serwisach były do siebie podobne.

Następnie musimy znaleźć sobie kilka sportów, w których będziemy mieli do czynienia z zakładami dwudrogowymi. U jednego bukmachera stawiamy jeden wynik, u drugiego drugi. Oznacza to, że niezależnie od spotkania, któryś z naszych kuponów będzie wygrany i naszą jedyną stratą będzie tylko kwota podatku i marża bukmacherska. Niestety obie te opłaty dość mocno uszczuplą nasz budżet, ale z dużym prawdopodobieństwem pewna część kwoty zostanie na naszym koncie. Będziemy mogli ją bez przeszkód wypłacić. 

Decydując się na ten sposób, powinniśmy wybierać mecze, które są popularne i na które z pewnością obstawiano duże pieniądze. Pozwoli nam to zmniejszyć sobą zainteresowanie bukmachera, gdyż w takich przypadkach nie będziemy jedynymi, którzy nie stawiają na faworyta. Kursy spotkań powinny być w miarę wyrównane, gdyż podczas obracania daną kwotą mamy do czynienia także z minimalnym kursem kuponu, który musi zostać spełniony, inaczej nie damy rady spełnić warunków obrotu.

Można także próbować w taki sposób, że jeden z bukmacherów będzie naszym głównym, na którym nie będziemy bawili się bonusem, a drugi będzie tym bonusowym. Pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji jest mnóstwo, wystarczy tylko chwilę pokombinować.

Uwagi odnośnie sposobu wykorzystania bonusu od depozytu

Za pomocą powyższej metody, możemy wygrać kilkadziesiąt-kilkaset złotych od jednego bukmachera. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • Celowe przegrywanie kwoty bonusu nie jest w pełni dozwolone. Jeśli bukmacher wykryje takie działanie, może zamknąć nam konto. 
  • Metoda ta jest opłacalna tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z niewielkimi warunkami obrotu (max 1x, 2x) lub freebetem i cashbackiem. W innym przypadku podatki i marża pochłonie nasz cały zysk.
  • Metoda ta wymaga dość dużych nakładów finansowych z racji tego, że musimy stawiać u dwóch bukmacherów jednocześnie. 
  • Koniecznie przeczytajmy regulamin przed rozpoczęciem naszej małej zabawy. Jeśli tylko znajdziemy w nim zapiski, że na spotkaniu musi być więcej niż jeden mecz. W takim przypadku powyższa metoda nie znajdzie zastosowania.

Jeśli u jednego z bukmacherów przegramy sromotnie, zapewne wyczuje on okazję i wyśle nam kolejny bonus na zachętę licząc na łatwe i szybkie pieniądze. Jest to kolejna korzyść, gdyż bonus ten można znów przegrać, wygrywając na innej stronie. 

Poprzedni artykułJak skutecznie grać na automatach?
Następny artykułOferta na Formułę 1 u Polskich bukmacherów
Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo chętnie oferują graczom rozmaite promocje i bonusy bukmacherskie. Najczęściej są to darmowe zakłady, freebety czy też bonusy bez depozytów. Najlepsi bukmacherzy w Polsce to STS, Betclic i Fortuna.