Viva la Carnival !

Bale karnawałowe tak często praktykowane jeszcze jakieś 50 lat temu, zniknęły niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ograniczając się jedynie do zabaw choinkowych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Niektórzy spragnieni szalonej imprezy decydują się na wyjazd do Rio czy Wenecji by bawić się do białego rana przez kilka okrągłych dni. Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granice by poczuć ten wyjątkowy klimat.

Nieodłączne elementy zabawy karnawałowej

Zabawa karnawałowa w Polsce, mimo, że nieco skromniejsza dostarcza takiej samej dawki przyjemności. O czym zatem należy pamiętać wybierając się na imprezę karnawałową lub samemu organizując tego rodzaju wydarzenie? Przede wszystkim pierwszą rzeczą, jest przebranie. Jednak to, jakie ono ma być zależy najczęściej od pomysłowości organizatorów imprezy.

Zazwyczaj tego typu informacja wiąże się z tematem przewodnim zabawy, a szczegóły zawarte są w zaproszeniu. I tutaj nie ma zbytnich ograniczeń. I mimo, że zgodnie z tradycją na zabawę karnawałową panie przychodzą ubrane w suknie balowe, panowie w smokingi, na twarzy każdego widnieje maska, a na głowach czasem pojawiają się peruki, dzisiaj możemy nieco sobie uwspółcześnić ten zestaw.  Możemy nabyć kostiumy przypominające postacie filmowe, społeczeństwo lat 80. czy afrykańskie plemię.

Inne jedyne dodatkowe kryteria to przytulne miejsce i zapas dobrego humoru. Ci, którzy zaspali mają czas do 22 lutego by nadrobić wszelkie zaległości.