Spektakularne kradzieże w kasynach

Kradzież w kasynach nie zawsze musi wyglądać jak scena wyjęta z filmu Ocean’s Eleven. Tak też było w Stardust, kasynie, które zostało okradzione przez własnego pracownika. Bill Brennan z kwotą 500 000 dolarów wyszedł, jak gdyby nigdy nic, podczas przerwy na obiad. Zuchwały złodziej nigdy nie został złapany.

Podobną kwotę skradli dwaj złodzieje w jednym z kasyn w Las Vegas. Zamaskowani pod kaskami motorowymi, pozostali anonimowi i nieuchwytni. Cały napad trwał zaledwie 50 sekund! Następnie rabusie oddalili się osobno, często zmieniając środki transportu żeby zgubić policję.

Nie bronią a nielegalnymi sztuczkami wzbogacili się członkowie MIT Blackjack. Tajną strategią liczenia kart wzbogacili się o ponad MILION dolarów w kasynach Vegas. Technika użyta przez zespół nie została im udowodniona. Jedną z legendarnych postaci został Jose Vigoa, który okradł aż 16 kasyn! Został złapany podczas napadu w Bellagio. Sąd pozbawił go wolności na bardzo, bardzo długo…dostał aż 500 lat! W wiezieniu miał za to czas na napisanie książki pt. Storming Las Vegas, opartej na dokonanych kradzieżach.

Nieciekawą sławą zostało za to naznaczone kasyno Royale w Monterrey na północy Meksyku. W ciągu 3 miesięcy stało się celem ataku aż 3 razy. Ostatni z nich miał tragiczny skutek. 6 napastników oblało budynek benzyną i podpaliło. Zginęły 53 osoby.

Odkąd kasyna stały się ikoną luksusu i bogactwa przyciągają nie tylko graczy. Napady stały się również pomysłem dla wielu producentów filmowych. Nic dziwnego, niewielu jest śmiałków, którzy decydują się na dostanie do takiej skarbonki.