Siedem kroków w ogranizacji rowerowej integracji

Wiele osób chętnie wybrało by się na wycieczkę rowerową, jednak zwyczajnie nie mają na to czasu. Dlatego w zbliżające się upalne lato warto pomyśleć o zorganizowaniu rowerowego rajdu. W przeciwieństwie do sztampowego bankietu, ta forma wydaje się być strzałem w dziesiątkę dla   spragnionych ruchu pracowników. Jak się za to zabrać?

  1. Pierwszym punktem powinno być wyznaczenie optymalnej trasy. Powinna być ciekawa, odpowiednio przygotowana jak i dobrana do możliwości pracowników.
  2. Przed wyprawą warto zaopatrzyć się w mapy lub nawigację.
  3. Należy również zadbać o to, by po kolejnych pokonanych kilometrach rowerzyści mogli zjeść i odpocząć. Można zorganizować przy okazji wspólny piknik, ewentualnie znaleźć dobry lokal.
  4. Warto dodać po drodze parę dodatkowych atrakcji- miejsca lub zabytki, które warto zobaczyć.
  5. Dla urozmaicenia wycieczki, można także wprowadzić elementy zabaw lub gier plenerowych w których uczestnicy chętnie wezmą udział.
  6. Nie zapominaj o bezpieczeństwie uczestników! Wypożyczenie sprawnego sprzętu sportowego oraz dodatkowych elementów takich jak np.  kaski czy ochraniacze, odgrywa bardzo ważną rolę!  Mała apteczka także przyda się w czasie takiej wyprawy.
  7. Można też potraktować samą podroż jako formę zawodów sportowych, a zwycięzców zmotywować nagrodami po dotarciu do mety.

Pamiętajcie, w zespole zawsze raźniej! 😉