Organizacja uroczystości I Komunii Świętej last minute

Zbliżająca się uroczystość I Komunii Świętej jest ogromnym przeżyciem nie tylko dla dziecka. Jest również nie lada wyzwaniem dla rodziców. To oni muszą zadbać o to aby ten dzień był wyjątkowy i aby wszystko wypadło perfekcyjnie.

Sama uroczystość zaczyna się z samego rana i trwa do późnych godzin. Punktem wyjściowym jest uroczystość w Kościele. To właśnie tam zazwyczaj zbierają się goście by później udać się na drugą część czyli obiad w gronie rodziny i przyjaciół. Co zatem podać? Najlepiej zacząć od zimnych przystawek. Potem możemy serwować zupy, następnie dania główne i desery. Oczywiście w międzyczasie napoje zimne i gorące. Alkohol na tej uroczystości jest sprawą indywidualną każdej rodziny. Jednak przyjęcie powinno obejść się bez niego. Lampka wina lub szampana do obiadu w odpowiednich ilościach oczywiście nie zaszkodzi.

Warto zadbać o odpowiednio uroczyste nakrycie do stołu. Eleganckie przybranie i zastawa nada uroczystości smaku. Sama dekoracja powinna być nawiązaniem do charakteru przyjęcia. Mogą to być serwetki odpowiedniego koloru, symbole religijne lub kwiaty. Pamiętajmy jednak żeby nie przesadzić, gdyż przyniesie to odwrotny rezultat. Aby podczas posiłku przy stole nie zapanował chaos, można usadzić gości za pomocą karteczek z imionami przy poszczególnych miejscach.

Przyjęcie można zorganizować w domu albo w wynajętym lokalu. Przy dobrej pogodzie nawet na świeżym powietrzu. Przy podjęciu decyzji o miejscu uroczystości powinniśmy kierować się 3 najistotniejszymi rzeczami:

  • ilością zaproszonych gości
  • budżetem jaki chcemy przeznaczyć na ten cel
  • dogodnością dojazdu dla gości w dane miejsce

Każda forma ma swoje wady i zalety. Komunia w domu to przede wszystkim masa pracy i spędzonego czasu na przygotowanie wystroju, jedzenia, sprzątanie etc . Wynajęcie lokalu pozbawia nas niektórych obowiązków jednak to kosztuje. Gotowanie we własnym zakresie czy wynajęcie cateringu też jest uwarunkowana podobnymi rozterkami.

Jeśli nie masz pojęcia jak dobrze zorganizować takie przyjęcie najlepiej zostawić to firmie , która fachowo zadba o najmniejsze detale, od wystroju po catering.

Trzeba pamiętać o tym, że bez względu na to, jakie przyjęcie mamy w planach to nie ono jest najważniejsze. To fakt otrzymania sakramentu powinien dominować w tym dniu. Powinien być on najważniejszym elementem dnia zarówno dla dziecka jak i rodziców. Atmosfera jaka w tym dniu zapanuje nie może być przesiąknięta nerwami i zamieszaniem z powodu przyjęcia ale powinien być to czas radości i spokoju.