Jak zorganizować imprezę charytatywną?

Oto kilka wskazówek pomocnych w organizowaniu tego wartościowego wydarzenia:

  1. Pierwszym i najważniejszym działaniem jest oczywiście znalezienie miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie.  Wcale nie musi to być najpiękniejsza sala bankietowa w najdroższym hotelu w mieście.
  2. Drugą bardzo istotną sprawą jest nagłośnienie zbliżającej się imprezy. Warto wykorzystać do tego celu lokalne media a nawet nawiązać współpracę z władzami miasta. Rozesłanie zaproszeń do bardziej wpływowych organizacji, które mogłyby być zainteresowane udziałem w wydarzeniu, również może być dobrym ruchem.
  3. Kolejną czynnością jest staranne przygotowanie programu naszego przyjęcia. Nietaktem byłoby wystawić puszki i liczyć na ofiarne datki. Można zaprosić do współpracy jakiś zespół muzyczny czy zorganizować wizualną wystawę (galeria zdjęć lub obrazów). Kolekcja może być również wystawiona na aukcję, co motywowałoby przybyłych gości do dodatkowych darów.
  4. Następną rzeczą, o jaką powinniśmy zadbać, jest posiłek  Najprostszym rozwiązaniem, jeśli spodziewamy się dużej frekwencji, będzie bufet. Goście mogą kosztować przekąsek w trakcie oglądania wystawy.
  5. Istotną sprawą jest  odpowiednie zachowanie organizatora czy też gospodarza imprezy. Powinien on przebywać wśród uczestników, propagować cel swojej inicjatywy, rozmawiać z gośćmi oraz podziękować im za przybycie.

Jak widać zaplanowanie imprezy charytatywnej podobnie do innych wydarzeń, wymaga sporo zaangażowania. Nie ma się jednak czego obawiać, jeżeli tylko skorzystamy z powyższych wskazówek organizacyjnych.