Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Któż z nas wyobraża sobie przyjęcie bez chociażby drobnej przekąski? Jedzenie – tak ważny element każdej imprezy, sprawia nie mały kłopot coraz większej liczbie osób. Mamy po prostu dosyć spędzania pół dnia przygotowując różnego rodzaju posiłki. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usług firmy cateringowej. A tych na naszym rynku nie brakuje. Powstaje więc pytanie, w jaki sposób wybrać tą, z której będziemy zadowoleni. Sprawa wbrew pozorom nie jest wcale taka trudna.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

1. Przy wyborze firmy cateringowej powinniśmy przede wszystkim zapytać znajomych o radę, którzy już wcześniej korzystali z podobnych usług. Jak wiemy najlepsze jest zawsze sprawdzone. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto wykorzystać do tego celu Internet, a w szczególności fora internetowe. Dobrym pomysłem jest nazbierać kilka różnych adresów tego typu firm, tak aby na koniec wyłonić taką, która w najwyższym stopniu zgadza się z naszymi oczekiwaniami.

2. Kolejną ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest dobór dań i porównanie ich z tymi, jakie oferuje wybrana firma. Potrawy, bowiem wybiera się biorąc pod uwagę gości oraz porę roku (inne dania spożywamy zimą – więcej smażonych, duszonych posiłków, latem natomiast, serwujemy więcej sałatek), oraz porę dnia (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).

3. Następną istotną sprawą jest „oprawa” potraw. A więc wszystko związane z ich podaniem. Nie chodzi jedynie o wygląd estetyczny potraw, ale również całą dekoracje stołu zgodną z obecnymi wymogami.

4. Na pewno, bardzo ważnym elementem, a być może najważniejszym jest smak wybranych potraw. Zanim wybierzemy firmę powinniśmy najzwyczajniej w świecie spróbować dania, jaki oferuje wybrana przez nas marka.

5. Wybierając usługi cateringowe powinniśmy wziąć pod uwagę także obsługę, która ma za zadanie spełniać oczekiwania nie tylko organizatora, ale i przybyłych gości.

6. W doborze firmy cateringowej musimy zwrócić uwagę czy posiada ona w swojej ofercie specjalne udogodnienia dla dzieci. Jeśli bowiem w naszej imprezie będą udział najmłodsi powinniśmy zadbać o specjalne dla nich menu, czy nawet osobny stolik.

7. Na koniec cena. I oczywiście nie chodzi o to by była najniższa, ale przede wszystkim adekwatna do oferowanych usług. Powinno się poprosić o drobiazgowy spis kosztów oraz precyzyjny opis, rzeczy, za które zapłacimy. Umowa musi obejmować ostateczną sumę do zapłaty, za wybrane usługi.