Imprezy rozwodowe

Nie zawsze ślub jak z bajki zapowiada bajkowe życie i happy end. Nieraz rozwód jest najlepszym rozwiązaniem dla obojga małżonków. Coś kończymy, ale jednak zaczynamy inny rozdział w naszym życiu. Dlaczego by tego nie uczcić? Tak też pomyślała Shanna Moakler (była miss USA i modelka Playboya), która po przyłapaniu męża na zdradzie wyprawiła huczną imprezę z tego powodu.

Trend ten szybko podchwycili inni i na zachodzie takie imprezy stały się bardzo popularne. W polskim społeczeństwie imprezy rozwodowe nie są jeszcze rozpowszechnione. Wiele osób z rożnych powodów uważna to za temat wstydliwy i osobistą porażkę. Liczba rozwodów jednak ciągle rośnie, co powoduje, że temat ten nie jest już tak krepujący jak kiedyś. Nie jest już traktowany jako porażka, ale rozstanie w pokoju i nowy etap. Szansa na lepsze, szczęśliwsze życie.

Rozwód może przebiegać w rożny sposób, bardziej lub mniej łagodnie i dla każdego są to indywidualne przeżycia. Spotkanie rozwodowe może zatem przybrać wiele form w zależności od relacji między byłymi małżonkami. Jeżeli obie osoby podchodzą do tego w sposób spokojny i ugodowy może to być wspólne przyjęcie z ex-małżonkiem albo oddzielnie uczczenie zakończenia pewnego rozdziału. Mogą przybrać formę uroczystej kolacji, bankietu czy hucznej imprezy , która pozwoli rozładować stres towarzyszący rozwodowi.

Z tej okazji można przygotować szereg atrakcji jak uroczyste pozbycie się obrączek, symboliczne zdjęcie kajdanek lub odpowiednio dobrane menu o specyficznych nazwach jak „udko kochanki” lub „grzybki dla teściowej”. Można wybrać do tego skromny lokal, klub, plener lub SPA. Może mieć też formę spotkania pojednawczego, okazji do wyjaśnienia sobie wszystkich istotnych kwestii, spraw i niedomówień. Fakt, że temat rozwodów już nie jest tematem tabu, podkreślają targi rozwodowe odbywające się w także w Polsce.

Celem uroczystości rozwodowych jest odstresowanie się, pocieszenie, spędzenie czasu i podziękowanie ludziom, którzy byli z nami w tym trudnym czasie.

Takie imprezy to swego rodzaju odpowiedź na przedślubne imprezy panieńskie i kawalerskie. W Polsce jeszcze mało popularne, zdobywają powoli większe miasta jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Czy słyszeliście o podobnej imprezie w Waszej okolicy?