Dzieci na przyjęciach dla dorosłych

Jedna z zasad savoir-vivre mówi, że na przyjęcia dla dorosłych nie przyprowadza się dzieci. Dzieci pojawiają się głownie na przyjęciach rodzinnych lub takich, w ramach których z góry zakłada się obecność wielu dzieci. Ponieważ, jak wiemy, obecność tych najmłodszych na imprezie wiąże się z dodatkowymi przygotowaniami, dobrze znać opcje, z których w razie potrzeby możemy skorzystać.

Z jednej strony, te najmłodsze pociechy czynią spotkanie towarzyskie bardziej żywym, radosnym, a z drugiej nierzadko sprawiają nie lada kłopoty. Trzy najczęściej pojawiające się problemy to grymaszenie dzieci przy jedzeniu, przeszkadzanie dorosłym w rozmowach oraz prośby o wcześniejszy powrót do domu.

Jakich działań powinniśmy się podjąć, aby takich okoliczności było jak najmniej?

Przede wszystkim bardzo ważną rzeczą jest zorganizowanie osobnego kącika dla dzieci, przy którym mogły by siedzieć koło rówieśników i swobodnie z nimi rozmawiać.

Drugą równie istotną sprawą jest zadbanie o specjalne menu dla dzieci, które nie musi być zbytnio wymagające. Jak wiemy najmłodszych najlepiej zadowolić kolorowymi napojami czy słonymi przekąskami.

Kolejnym udogodnieniem  jest zorganizowanie zestawu ciekawych zabaw czy akcesoriów, którymi będą mogli zająć się w trakcie trwania spotkania. Jednak jeśli nie mamy czasu ani pomysłów na takie przygotowania dobrym wyjściem jest zatrudnienie animatora, który zrobi to za nas.