Cocktail party okazją do spotkania

Istnieją dwie główne zalety tego typu spotkania. Pierwsza to niewymuszona i luźna atmosfera, druga to poczęstunek lekkimi trunkami roznoszonymi na tacach przez kelnerów – są to przeważnie koktajle, szampan, wino i napoje bezalkoholowe.

Istotnym minusem imprezy przynajmniej dla osób, które myślą, że na tego typu spotkaniu skosztują oryginalnych potraw, jest brak konkretnego posiłku.  Menu jest zazwyczaj skromne – przeważnie serwuje się małe kanapki i przekąski typu koreczki czy nawet słone paluszki lub orzeszki.  Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zjedzenie konkretnego posiłku w domu.

Całe przyjęcie odbywa się na stojąco, goście mają więc możliwość swobodnego przemieszczania się i nawiązania kontaktu z wieloma innymi osobami. Jest to także świetna okazja do zawarcia nowych znajomości. Z tego względu, aby zorganizować spotkanie należy przygotować przestronne pomieszczenie, w który zmieści się duża liczba gości.

Kwestie formalne dotyczące organizacji:

Cocktail party zwykle organizuje się po południu – między obiadem a kolacją, w godzinach od 16.00 do 19.00. Zaproszeniem na tego typu imprezę powinno być pisemne. W kwestii dotyczącej stroju nie ma dokładnego wyznacznika, jednak ogólnie przyjęta zasada jest taka, by ubierać się w stroje wizytowe- panie zazwyczaj ubierają tzw. sukienki koktajlowe.

Wybierając się na cocktail party nie należy obawiać się dwugodzinnego stania, gdyż zazwyczaj przewidziane jest kilka miejsc siedzących dla mniej wytrwałych.