Aston Martin DB5 Jamesa Bonda wystawiony na sprzedaż za 3 miliony funtów

Aston Martin DB5

Ten najsłynniejszy pojazd świata jest w doskonałym stanie, ponieważ nie zagrał w żadnym filmie o Bondzie – był używany do promocji Thunderball przed jego premierą w USA.

Aston Martin DB5 - przebijacz opon

Aston Martin DB5 i Sean Connery

Czterolitrowy silnik Astona Martina DB5 rozpędza go aż do 240 km/h, ale oprócz pięknej, klasycznej już, sportowej sylwetki i maksymalnej prędkości, DB5 jest znany na całym świecie ze względu na swoją historię i gadżety. Każdy fan Bonda pamięta, że ten egzemplarz ma obrotowe tablice rejestracyjne, wbudowany radar, zasłonę dymną, czy możliwość zalania drogi za sobą olejem.

Aston Martin DB5 - wyrzutnia oleju i dymu

Po zakończeniu swojego zadania reklamowego ten egzemplarz DB5 trafił w ręce sir Anthony’ego Bamforda, który w 1970 sprzedał samochód amerykańskiemu przedsiębiorcy za dwa miliony dolarów.

Aston Martin DB5 - panel sterowania gadżetami

W 1990 roku główny samochód używany w filmach Goldfinger i Thunderball zniknął w tajemniczych okolicznościach z hangaru lotniczego na Florydzie, co uczyniło sprzedawany teraz model jedynym z oryginalnymi gadżetami od Q.

Aston Martin DB5 - panel sterowania gadżetami

Inny samochód użyty w Goldfingerze został sprzedany w 2010 roku za 2,9 miliona funtów pomimo faktu, że wszystkie gadżety zostały dodane do tamtego modelu dzięki sukcesowi serii filmów o Bondzie.

Antyczny już dziś telefon samochodowy po stronie kierowcy

W filmie Skyfall pojawiły się już tylko repliki Astona Martina DB5.

Replika Astona Martina DB5 w filmie Skyfall

Richard Williams, właściciel firmy RS Williams, która wystawiła DB5 na sprzedaż, powiedział: „Mamy zaszczyt zaoferować jeden z oryginalnych DB5 Bonda. To najsłynniejszy samochód świata i bardzo poszukiwany model, który daje masę przyjemności z jazdy. Aston Martin zbudował cztery modele a najważniejszy z nich został skradziony i nikt nie wie, gdzie się znajduje. Nasz model jest drugim najważniejszym, ponieważ został zbudowany z wszystkimi gadżetami. Jest w doskonałym stanie i jest świetną inwestycją. Na całym świecie jest olbrzymie zainteresowanie tym samochodem.”

Aston Martin DB5 z profilu

Trudno się z wypowiedzią pana Williamsa nie zgodzić. Sami chętnie byśmy kupili sobie ten wspaniały samochód.